Historia klubu

W 1978 r. Pan Jerzy Chrzan zakłada w Świeradowie-Zdroju miejskie ognisko TKKF, do którego zgłosili się również działacze z Zakładów Płyt Pilśniowych w Krobicy. Wówczas pod skrzydłami TKKF-u działały sekcje:

• szachowa – opiekun Jarosław Bladzich,
  • tenisa stołowego – opiekun Andrzej Płaskonka,
  • tenisa ziemnego – opiekun Stanisław Walkowiak,
  • piłki siatkowej – opiekun Zbigniew Maroń,
  • piłki nożnej – opiekun Jan Szczerepa
  • sekcji sportów zimowych – opiekun Wojciech Majka

Rozwój działalności oraz sukcesy przyczyniły się do tego, że od 1983 roku ognisko posiada swój własny statut.

W tym czasie w zajęciach udział brało ponad 100 osób i ognisko nastawione było na tzw. sport masowy, ale miało również sukcesy wyczynowe, ówczesny zawodnik TKKF Jakub Brutkowski (członek kadry „B” juniorów w skibodach) zdobył w 1986 roku Mistrzostwo Polski w slalomie gigancie oraz w super gigancie, a Tomasz Daszuta zajął I miejsce w zawodach o Puchar Szrenicy w kategorii juniorów, wówczas sekcję skibobów prowadził Pan Andrzej Krawczyk.

„Nasza drużyna piłki nożnej zaistniała w sezonie 1982/83, a w następnym awansowała z „C” klasy o stopień wyżej. W sezonie 1985/86 omal nie znaleźliśmy się w „A” klasie. Niestety na finiszu przegraliśmy z sędziami. Instruktorem drużyny piłki noznej jest Kazimierz Chołyszewski”– tak w 1989 roku o drużynie piłki nożnej mówił Pan Jerzy Chrzan ówczesny Prezes Klubu, dzisiaj niestety nie żyjący już Honorowy Członek TKKF Ognisko Kwisa.

TKKF w tym czasie organizuje także:

• Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego – rokrocznie w czerwcu,
  • Ogólnopolski Turniej Szachowy – rokrocznie w grudniu,
  • Oraz prowadzi wypożyczalnię sprzętu sportowo-turystycznego.
Wiadomości (utwórz nową)